Новини бібліотеки

Бібліотека - територія для творчості

Тиждень права

10 грудня в рамках Тижня права зав. бібліотекою разом з вчителем правознавства  провели  правознавчу годину «Знай і поважай закон». Спочатку присутні познайомились з тематичною поличкою « У вирі правової інформації», література якої  допоможе розвинути у дітей почуття відповідальності за свої вчинки, за своє та чуже життя, навчить правильно самостійно приймати рішення, відстоювати власну думку.

 Після перегляду літератури правознавчого характеру діти  вирушили у віртуальну мандрівку Країною Прав, де стали  учасниками онлайн - вікторини «З героями казок – статтями Конвенції про права дитини», яка допомогла виявити рівень правової свідомості запрошених. Діти визначали, які герої є правопорушниками, і які саме права вони порушують. Наостанок учні переглянути короткометражні фільми, персонажі яких давали  поради як себе вести у незвичайних ситуаціях з незнайомими людьми, у випадках, коли вони самі залишаються вдома. Любителі ігор стали учасниками  правової інтерактивної гри «Права дітей у картинках».

Завдяки отриманій інформації учні поповнили свій багаж правових знань, підвищили рівень правової культури, розширили кругозір, обрали для себе справжні цінності в житті.

Тиждень української мови
В рамках Тижня української мови в бібліотеці проведено мультимедійну гру - вікторину "Як добре знаєш ти рідну мову'.

Рік Китаю в Україні

2019 рік оголошено роком Китаю в Україні.З цього приводу зав.бібліотекою та вчитель історії організували віртуальний екскурс "Китай - батьківщина чаю". Присутні ознайомилися з географічним положенням країни, природними та економічними ресурсами. Дізнались цікаві факти про країну з неповторною культурою, багатотисячною історією та незвичайними традиціями.

День Гідності і Свободи

21 листопада в бібліотеці пройшов літературно - музичний захід, присвячений Дню Гідності і Свободи. Завідувачка   бібліотеки разом з вчителем історії , розуміючи необхідність формування почуття гідності серед учнівської молоді, зініціювали проведення даного заходу, як невід’ємної складової виховного процесу в системі освіти. 

 Діти дізналися про історичні події, що змінили політичне обличчя України, ознайомилися з  деякими  відеоматеріалами часів Майдану, прослухали українські пісні та вірші та  отримали паперові голуби - символ  миру та свободи.

Цей захід - нагадування всім  нам  про те, якою ціною здобуто свободу на новий шанс для країни стати справжньою європейською державою. Тож, будьмо гідними пам'яті наших Героїв! Завдяки нашій згуртованості, незламності духу та беззаперечній вірі у перемогу справедливості над нашою Батьківщиною запанує мирне небо, а в наші домівки прийде радість, злагода та впевненість у завтрашньому дні!
 

Тиждень дитячого читання

У Костянтинівській бібліотеці  пройшов  тиждень дитячого читання. Він розпочався книжковою виставкою «Нам книжка відкриває всі світи». Упродовж тижня  учні здійснили віртуальну подорож «Дивовижні факти про книги», стали учасниками бібліодесанту «Якщо ви не читаєте, то ми йдемо до вас». Завершенням тижня стала виставка - бенефіс   «Читай як я – читай краще мене».

 

З    1 по 31 жовтня 2019 року в шкільній бібліотеці Костянтинівської ЗОШ І-ІІ ст.  пройшов місячник шкільних бібліотек - під гаслом "Шкільна бібліотека - за здоровий спосіб життя" . Тому всі заходи були спрямовані на  популяризацію літератури про здоров'я  та здоровий спосіб життя, на профілактику шкідливих звичок, попередження  різноманітних захворювань із залученням спеціаліста , інформацію про раціональне харчування та дотримання правил гігієни.

    Відкриттям місячника  стала  книжкова виставка - порада  «Обери здоров`я, обери життя». На виставці можна знайти чимало матеріалів, що дають поради як виховати в собі позитивні звички, що  сприяють зміцненню здоров’я. Адже вести здоровий спосіб життя означає дотримуватися звичайного виконання певних правил, що забезпечують гармонійний розвиток, високу працездатність, духовну рівновагу та здоров’я людини. Здоровий спосіб життя – це практичні дії, спрямовані на запобігання захворювань, зміцнення всіх систем організму й поліпшення загального самопочуття людини. 

Бібліотека підготувала і розповсюдила   серед дітей інформаційні буклети: «10 правил здорового харчування», «Формула здоров`я», «Вчимося бути здоровими». Вони  пропагують здоровий спосіб життя ,  навчають правильному догляду за руками, волоссям і є хорошими порадниками для правильного раціонального харчування.

   Цікавою формою роботи в бібліотеці стали інтерактивні онлайн - ігри «Здоровий спосіб життя», «Бабусина аптека», «Вітаміни». Учні з задоволенням  прийняли участь і перемогу дістали: Шимко Роман 8-Б кл., Шевня Ілля  8-Б кл., Кишенко Ліна  8-Б кл.

19 жовтня учні 1-2 класів  з радістю почали свій  навчальний день з веселої зарядки в бібліотеці. 

Зав.  бібліотекою Тасаж О.Г.

20 вересня у шкільній бібліотеці пройшов бібліотечний урок на тему: «Твій друг – підручник». Учні з цікавістю поринули у складний та довгий шлях створення книги, зрозумівши її  величезну цінність.  Третьокласники переглянули також мультфільм «Грицькові  книжки»  і поділились враженнями від побаченого. Діти зрозуміли, як важливо бережно ставитись до книг, якими користуються. В кінці уроку  завідувачка бібліотеки ще запропонувала учням інтерактивну віртуальну гру «Подорож казками», з метою перевірки  їх знань   з прочитаних ними українських та зарубіжних казок. Всі рівні гри було пройдено успішно.


 

8 вересня 2019 року учні 1 класу завітали на екскурсію в  шкільну  бібліотеку. Діти дізналися, які книжки є в бібліотеці, як можна користуватися виданнями, що  тут знаходяться  , познайомились з правилами поводження з книгами і правилами поведінки в бібліотеці. Учні класу зацікавилися Бібліоменом, який запрошує всіх до книгозбірні і слідкує за кожним читачем. Їм сподобалася та атмосфера, яка царить в бібліотеці.$


 

1 вересня школярів у бібліотеці чекала виставка - розкладка "Символи Євросоюзу".


Війні немає забуття.

Літературні слухання «Міфи та легенди давніх українців»

Презентація-спогад «Пам’ятаймо героїв наших імена»


 

5 квітня бібліотека провела конкурс на кращого  читця  байок Леоніда Глібова. Зав. бібліотекою познайомила присутніх з цікавими фактами з життя гумориста та його творчим шляхом. Після цього учні читали байки Глібова і переможцями стали Шабак Анна (учениця 8 класу) та Шкляр Аліна (учениця 5 класу).


 

4 квітня для учнів 5 класу бібліотека провела історичний екскурс

"Бібліотека Софіївського собору". Діти ознайомились з першою бібліотекої Київської Русі.


 

         Костянтинівська бібліотека 3 квітня в актовому залі школи великим святом "Книга - найцінніший скарб" урочисто відкрила Тиждень дитячої та юнацької книги. Феї Знань і Мудрості запросили до свята Попелюшку, Бабу Ягу, Карлсона та лікаря Айболита. Присутні ознайомились з історією виникнення книги, правилами користування нею та насолоджувались гарними піснями про книги у виконанні казкових героїв, танцем Баби Яги та Карлсона, мудрими висловами про найкращого друга, який веде у дивовижний і чудовий світ - книгу. Після свята  учні школи переглянули  літературу книжкової виставки в бібліотеці  «Кинь все і читай!»


 


 

Дитячий
ляльковий колектив «Казкова хатина» Костянтинівської бібліотеки  став учасником  VІІ Відкритого фестивалю дитячих лялькових колективів «Березневі
сходинки»  в м. Рівне.


 

Краєзнавчі віртуальні подорожі

             31 січня зав. бібліотекою разом з вчителем історії Боровик О.А. організували в шкільній бібліотеці для учнів 5-6 класів краєзнавчі віртуальні подорожі «Сім чудес Сарненщини» та «Новомалинський замок». Учні поглибили свої знання про історію рідного краю, про історію заснування Новомалинського замку, про визначні місця та архітектурні пам’ятки Сарненщини, поділились своїми враженнями від побаченого.   

     

Виставка-факт до Дня Соборності

  

День Святого Миколая

             19 грудня Україна здавна шанувала Миколу Чудотворця – захисника, наставника і покровителя дітей. Він дарує усім віру в здійснення найзаповітніших мрій, вселяє у наші душі світлі почуття, надихає нас на добро. У цей день дітвора Костянтинівської ЗОШ завітала до бібліотеки і віртуально зустрілась з Святим Миколаєм, дізналась про його народження , його добрі справи. Після зустрічі діти з радістю розповідали, який подарунок отримали від Миколая.   

    />

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

             Завершився Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек, який проходив під гаслом «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів». За цей час в Костянтинівській шкільній бібліотеці було проведено чимало цікавих та змістовних заходів, які були спрямовані на популяризацію дитячого читання, розвиток і підтримку у дітей любові до читання, виховання потреби учнів у користуванні бібліотекою протягом усього життя. Активна участь школярів у проведенні Місячника є підтвердженням того, що шкільна бібліотека - інформаційно-культурний центр навчального закладу, саме тут місце зустрічі юного школяра з книгою. Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек відкрився загальношкільною лінійкою «Дім мудрості». Під час лінійки присутні ознайомилися з планом проведення місячника. Перш за все в рамках місячника була проведена доброчинна акція «Подаруй дитячу книгу своїй бібліотеці з власним автографом», з метою широкого залучення учнів навчального закладу до роботи з поповнення книжкового фонду, покращення комплектування художньою літературою. Активними учасниками акції стали: Басиста Вікторія(7 кл), Басистий Олександр (5-А кл), Кишенко Ліна (5-Б кл), Іваницький Андрій (4-Б кл), Іваницька Ольга (3 кл). Першим заходом Місячника , який зібрав у бібліотеці учнів 4-6 класів, стала гра - вікторина «Книгоград».

  />

             Діти згадували прислів’я про книгу, називали правильні відповіді у «Книжкових млинцях», впізнавали літературних героїв по описах та дитячі казки написані сучасною мовою. Учасники проявили кмітливість, показали знання і любов до книги. Перше місце розділили дві учасниці 6 класу Шимко Аліна і Тасаж Дарина, які набрали однакову кількість балів-28. Друге місце здобула Клевака Альона (6 кл.) і третє - Шимко Вадим(6 кл.). Гра «Цікавинки за хвилинку» поставила перед учасниками завдання прочитати уривок тексту на швидкість та якнайкраще переказати прочитане. У грі приймали участь учні 5 класу. Для читання обрали книгу видатного педагога, автора багатьох дитячих казок, оповідань – Василя Сухомлинського «Вогнегривий коник». Діти з великим задоволенням старались якнайшвидше читати оповідання та й заодно дізнавались про неповторну красу природи, магічну силу доброти й чуйності. Найвищий результат показала Кишенко Ліна, друге місце виборола Орешко Анна. А грамоти за активну участь отримали: Олейнікова Руф, Симончук Ангеліна та Михайлицька Анастасія.

  

             З метою популяризації краєзнавчої літератури бібліотека організувала голосні читання «Книги моїх земляків» і запросила учнів 5- 6 класів для цікавого та змістовного проведення вільного часу. Спочатку вони познайомились з біографією письменників, з їх книгами, а тоді взялися за читання. Хочеться відмітити хороших читачів 4- Б класу - Іваницького Андрія, Кишенко Ліну, Симончук Діану. З метою виховання в дітей поваги до художнього слова, надання можливості школярам по - новому відкрити для себе красу природи, усвідомити необхідність її охорони , книгозбірня запропонувала учням 3 класу спробувати своїх сили у інтелектуальній грі «Попелюшка».Діти узагальнили знання про осінні місяці, навчилися творчо мислити. У грі прийняли участь 2 команди класу «Дощик » і «Листочок». Діти , відгадуючи загадки, допомогли Попелюшці зібрати кошик осінніх гостинців для короля. А розгадуючи кросворд, команди дізнались, що ще додала у кошик Попелюшка. Розгадавши наступний кросворд учні показали, наскільки уважними вони були слухачами, пригадуючи прізвища письменників. А познайомились діти з творами цих письменників під час гри - подорожі «Попелюшка». Переможцем стала команда «Листочок», яка набрала 14 балів.

     

              Протягом місяця користувачі бібліотеки знайомились з книжковими виставками : «Сучасна українська проза», «Книги – довгожителі», «Читати – модно, цікаво, красиво». А любителі малювання спробували свої сили у конкурсі малюнків «Герої книг, які запам’ятались». І місце отримала Орешко Анна , ІІ - Чиж Анастасія, ІІІ – Іваницький Андрій. Юні літератори прийняли участь у конкурсі на кращий міні – твір «Диво, ім`я якому – книга».Кращі результати показали Тасаж Дарина(6 кл), Клевака Альона (6 кл), Куліш Анастасія(7 кл).

    

             З метою перевірки знань учнів у різних сферах, сприяння інтелектуальному вихованню, розвитку кмітливості, уваги, пам'яті, пізнавальної активності бібліотека провела вікторину «Веселий ерудит» для учнів 5-6 класів. І місце виборола учениця 4-Б класу - Кишенко Ліна, ІІ – учениця 6 класу Войтюк Софія і ІІІ- учениця 6 класу Тасаж Дарина.

 

             Щоби долучити більше дітей до читання книг та розвитку творчих здібностей, 27 жовтня було організовано книжкові посиденьки «Читай як я, зі мною, краще мене».Діти поговорили про книжки, про свої уподобання, прочитали уривки творів українських письменників, які активно обговорювали і висловлювали свої враження від прочитаного.

 

             Великий педагог, мудрий учитель Василь Олександрович Сухомлинський писав : «Людина, для якої книжка вже у дитинстві стала такою необхідною, як скрипка для музиканта, як пензель для художника, ніколи не відчуває себе обділеною, збіднілою і спустошеною». Багато цікавого та корисного ми відкриваємо для себе, опинившись у світі книги. Тому хочеться побажати всім йти поряд з книгами, перечитувати їх, замислюватися про себе, вчинки інших, і тоді ваше життя буде кращим та цікавішим.   

Книжкові Виставки 20016 року

   Всеукраїнський тиждень дитячого читання

             Всеукраїнський тиждень дитячого читання має багаторічні традиції. Започаткував його у 1943 році письменник Лев Кассіль під назвою «Книжкові іменини», він і до цього часу залишається святом дитини і книги. Тільки книжки святкують іменини не один раз на рік, а цілий тиждень, і це відбувається щороку в кінці березня.   

            В Костянтинівській бібліотеці 21 березня розпочала тиждень книжкова виставка «Якщо прагнеш знайти друга – подружись із книгою».

          Наступного дня до бібліотеки завітали учні 7 класу для участі у літературній грі «Найрозумніший».

Діти з великим задоволенням проходили всі раунди гри і чекали на переможців. Звання «Найрозумніший» отримав Боровик Роман, грамотою за ІІ місце нагороджена Кишенко Марія, грамотою за ІІІ місце у грі нагороджений Шепель Віталій.

  

         Третього дня тижня бібліотека приготувала учням 3 класу хвилину цікавого «Чи знаєте ви, що» та провела голосні читання по книзі «Добро та зло», після прочитання якої дітки розповіли про свої, хоч і маленькі, але добрі справи.

  

        Четвертого дня бібліотека презентувала книгу Василя Титечка «Босоноге літечко, прощавай!».

       Заключним заходом тижня дитячого читання стало казкове літературно - музичне свято «Весна запрошує у світ казковий», яке об`єднало казкове весняне дійство учнів 5 класу та казку «Коза – Дереза» на сучасний лад, підготовлену учасниками клубу любителів казки «Казкова хатина». Присутні гучними оплесками зустрічали героїв казки, їх чудові пісні та танці, а юні таланти закінчили свій виступ фінальною піснею «Твори добро» та мудрими словами:

«Існує книг багато на землі,

Вони цікаві, мудрі та повчальні.

Та кожен з нас, великий чи малий,

Казки читає – дуже вони гарні.

Казка – це світ чарівний та незнаний,

Казка – це диво , сповнене краси.

Поринуть в казку – це ж бо так цікаво,

Це справді свято, радість для душі.

У казці звірі свою мову мають,

Дерева розмовляють, мов живі.

Добро і правда завжди зло долають,

Тому і люблять казку діти всі».