Новини бібліотеки

       Місячник шкільних бібліотек 

З    1 по 31 жовтня 2020 року в шкільній бібліотеці Костянтинівської ЗОШ І-ІІ ст.  пройшов Місячник шкільних бібліотек  під гаслом «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів». Головна мета місячника – привернення уваги до екологічних проблем і активізація роботи бібліотеки з екологічної просвіти підростаючого покоління спільно з учасниками освітнього процесу.

Навколишній світ нагадує нам про себе, про свої сили та таємниці, вимагаючи вдумливого та дбайливого відношення.     Важливу роль у популяризації екологічних знань відіграє виставкова робота бібліотеки.  До уваги користувачів була оформлена книжкова виставка - заклик  «Збережемо природу навколо себе!» , на якій представлена  література природничого  характеру, енциклопедичні  та довідкові видання. Метою  виставки було  залучення читачів до книжкових ресурсів бібліотеки з екології та довкілля; формування свідомого відношення до природи.

З метою розвитку творчого потенціалу  учнів , їх компетентності  у питаннях екології, активізації їх розумово-пошукової діяльності в бібліотеці проведений для   учнів  6 класу брейн – ринг «У природи жива душа» серед команд "Чайка" та "Зелений світ". За підсумками наполегливої боротьби перемогу здобула команда "Чайка".

                   

В якості надійного навчального закладу, бібліотека задовольняє потребу користувачів  у навчанні шляхом надання вільного доступу до  комп’ютерних технологій. Цей доступ надає всім можливість стати технологічно грамотними. Популярною формою роботи бібліотеки  є інтерактивні онлайн ігри. В рамках місячника  проведено   ігри  «Збережемо первоцвіти" та "Ліс - симфонія природи'  для учнів  5 класів, перемогу в яких здобули Лех Софія та Гамза Анатолій.

    

 

 

Місячник закінчився, але завданням  бібліотеки і надалі залишається дивитися в майбутнє, виховувати екологічно грамотне покоління, формувати екологічну культуру та виховувати любов до своєї матінки Землі.

  Дуже важливим є середовище, яке створює казка, і його сприйняття дитиною. Учасники клубу за інтересами "Казкова хатина",(Лежавська Анастасія, Орешко Інна, Вєтрова Віра, Тимощук Ліана) що діє при бібліотеці, підготували лялькову виставу "Бережи книгу - збережеш ліс". Після перегляду  діти аналізували поведінку Васька,  повторювали правила поводження з книгою, висловлювали думки про своє ставлення до книги та до природи. Адже майже всі діти ототожнюють себе з позитивними героями, і казка кожен раз показує, що хорошим бути краще, ніж поганим.

 

16 жовтня   в бібліотеці пройшла гра «Поле чудес» на тему «Знавці природи» для учнів 5- 7 класів. В грі були ті ж самі правила, як і  в телевізійному шоу: з барабаном і таблом ,   і брали участь  три трійки гравців:

1- Подлєгаєва Аделіна, Вєтрова Віра, Савицький Дмитро

2- Клевака Влад, Сафоник Єлизавета, Подлєгаєв Марко

3- Комар Олександр, Олейнікова Галина, Іваницька Ольга

Гравці почувши питання, обертали барабан і відгадували зашифроване слово. Щасливчиків чекав і «сектор приз», і «допомога залу». У першій трійці учасників перемогу здобула  учениця    6 класу  Вєтрова Віра, у другій трійці перемогла   учениця  6 класу  Сафоник Єлизавета,  у  третій трійці переможницею  стала   учениця   7 класу  Іваницька Ольга, яка ж і вийшла у  фіналісти «Поле чудес», а потім ще й погодилась на супер - гру.

      Всі переможці отримали призи. Під час гри  з глядачами  учні продемонстрували свої знання про природу , а музична пауза  була найкращим подарунком для присутніх. Адже до бібліотеки завітали циганочки, які зарядили своїм позитивом   і усім підняли настрій.

В рамках місячника  для  учнів молодшого шкільного віку  були оголошені  конкурси  на кращий вірш про природу та на кращий малюнок   «Птахи – наші пернаті друзі».  Кращими читцями поезії  стали Троцковець Вікторія  (3-а кл) та  Пілат Софія (4-а кл), а  найкращим малюнком  здивувала учениця 4-б кл. Слободзян Вероніка.

Місячник закінчився, але завданням  бібліотеки і надалі залишається дивитися в майбутнє, виховувати екологічно грамотне покоління, формувати екологічну культуру та виховувати любов до своєї матінки Землі.

 

 

Осінь– час, коли температура падає, і хочеться загорнутися у теплий светр чи ковдру, одягнути довгі в’язані шкарпетки і насолоджуватися настроєвими книжками. Сама осінь з усією її красою та затишністю – вже як сторінка з книжки. Не проґавте можливість надихатися цим прозорим повітрям та може й уявити себе героєм улюбленої книги.

Зі святом 1вересня!!! Успіхів всім, хто увійшов сьогодні в гостинно відчинені двері нашої школи!

«Книгоманія 2020»

 

Цьогоріч відбувся  16-й всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія 2020» для учнів 6–7 класів, який проводиться уже п'ятнадцять років поспіль. «Основна ідея «Книгоманії» – популяризація читання. Учасники  конкурсу мали  нагоду переконатися, що вони не самотні у своїх літературних уподобаннях, знайти  однодумців - книгоманів, подискутувати про улюблені книги та ознайомитись з новинками сучасної української та світової літератури.

       Користувачі  Костянтинівської книгозбірні  також  активно долучились до конкурсу. В другому районному етапі, що проходив в Сарненській ЦРБ, їх представляла  Іваницька Ольга , шестикласниця Костянтинівської ЗОШ.

Оля – добра та чуйна , сповнена позитиву та життєрадісна дівчинка. Любить читати змалку, з першого класу - постійний і активний користувач шкільної бібліотеки. Батьки підтримують захоплення дочки, часто дарують нові книги . Улюблена  тітонька  Інна теж добре знає уподобання своєї племінниці. То ж тепер у дівчинки є власна немаленька бібліотека. Оля читає різну  літературу,  твори сучасних, як вітчизняних, так і зарубіжних авторів. Але перевагу надає книгам пригодницького жанру.

     Книга української письменниці Марії  Морозенко «Найвірніші» потрапила до рук дівчинки випадково і надзвичайно її вразила. Так, що захотілось поділитись цими враженнями з іншими.

В   районну бібліотеку для участі в конкурсі приїхав 21 учасник. Діти розповідали про  улюблені твори та зацікавлено слухали виступи своїх однолітків. Бо ж у кожному - повчальні приклади любові та  дружби, людяності, добра, взаємоповаги, патріотизму. Вони  піднімають  настрій ,  вчать цінувати дрібниці та радіти навколишньому світу, поважати рідних та  знаходити миті щастя в буденності.

Оля Іваницька щиро і емоційно розповідала, як змінила улюблена книга її ставлення до менших друзів – тварин: "Собаці не потрібні ні дорогі автомобілі, ні розкішні будинки чи модний одяг. Його не хвилює бідний ти чи багатий, освічений чи ні, дотепний чи до смерті нудний. Віддай йому своє серце і він обов’язково віддасть тобі своє". Сьогодні все більше дітей відмовляються від живого спілкування з друзями та природою, поставивши на перше місце віртуальний світ, тому дівчинка просить всіх  пам’ятати про тих живих істот, яких змусили повірити в нашу любов і не забувати, що ми відповідаємо за тих, кого приручили.

 Після виступу всіх конкурсантів журі визначилося  з переможцями і Ольга Іваницька стала головною призеркою Сарненщини  «Книгоманії 2020» , а також  учасником  третього обласного  туру конкурсу. Із огляду на карантин, очні змагання фіналістів ІІІ етапу  були замінені на змагання дистанційні - за наданими організаторами тестовими завданнями. Та, незважаючи на це, боротьба була напруженою. Спочатку учасники мали виконати непрості письмові завдання на знання сучасної та класичної дитячої й підліткової літератури й українського літературного процесу загалом. Було в них і місце для творчості та роздумів: діти аналізували запропоновані тексти та висловлювали власні судження. Крім цього  кожний учасник представляв свою улюблену книгу в онлайн - форматі.

25 червня змагання "книгоманів" завершились, а журі оцінило виконані завдання і ухвалило рішення щодо визначення переможців конкурсу.

Супер - читачем Рівненської області 2020 року стала наша  односельчанка Іваницька Ольга. В нагороду дівчина отримала    диплом найкращого читача та книги, які  стали доповненням її домашньої бібліотеки та приємною згадкою про зустріч та знайомство зі своїми однолітками книголюбами.

  Коли книга є твоїм супутником з дитинства,в дорослому житті набагато легше знаходити вихід з будь-якої ситуації. У кожного з нас лише одне життя, але книги дозволяють пізнати мудрість тисяч людей.

 Італійський поет Франческо Петрарка писав : « Книги мають особливу чарівність, вони дають нам насолоду, вони розмовляють з нами, дають нам добрі поради, вони стають живими друзями для нас». Тож хай кожного з нас супроводжують в житті добрі друзі - книги.

Бібліотека - територія для творчості

Тиждень права

10 грудня в рамках Тижня права зав. бібліотекою разом з вчителем правознавства  провели  правознавчу годину «Знай і поважай закон». Спочатку присутні познайомились з тематичною поличкою « У вирі правової інформації», література якої  допоможе розвинути у дітей почуття відповідальності за свої вчинки, за своє та чуже життя, навчить правильно самостійно приймати рішення, відстоювати власну думку.

 Після перегляду літератури правознавчого характеру діти  вирушили у віртуальну мандрівку Країною Прав, де стали  учасниками онлайн - вікторини «З героями казок – статтями Конвенції про права дитини», яка допомогла виявити рівень правової свідомості запрошених. Діти визначали, які герої є правопорушниками, і які саме права вони порушують. Наостанок учні переглянути короткометражні фільми, персонажі яких давали  поради як себе вести у незвичайних ситуаціях з незнайомими людьми, у випадках, коли вони самі залишаються вдома. Любителі ігор стали учасниками  правової інтерактивної гри «Права дітей у картинках».

Завдяки отриманій інформації учні поповнили свій багаж правових знань, підвищили рівень правової культури, розширили кругозір, обрали для себе справжні цінності в житті.

Тиждень української мови
В рамках Тижня української мови в бібліотеці проведено мультимедійну гру - вікторину "Як добре знаєш ти рідну мову'.

Рік Китаю в Україні

2019 рік оголошено роком Китаю в Україні.З цього приводу зав.бібліотекою та вчитель історії організували віртуальний екскурс "Китай - батьківщина чаю". Присутні ознайомилися з географічним положенням країни, природними та економічними ресурсами. Дізнались цікаві факти про країну з неповторною культурою, багатотисячною історією та незвичайними традиціями.

День Гідності і Свободи

21 листопада в бібліотеці пройшов літературно - музичний захід, присвячений Дню Гідності і Свободи. Завідувачка   бібліотеки разом з вчителем історії , розуміючи необхідність формування почуття гідності серед учнівської молоді, зініціювали проведення даного заходу, як невід’ємної складової виховного процесу в системі освіти. 

 Діти дізналися про історичні події, що змінили політичне обличчя України, ознайомилися з  деякими  відеоматеріалами часів Майдану, прослухали українські пісні та вірші та  отримали паперові голуби - символ  миру та свободи.

Цей захід - нагадування всім  нам  про те, якою ціною здобуто свободу на новий шанс для країни стати справжньою європейською державою. Тож, будьмо гідними пам'яті наших Героїв! Завдяки нашій згуртованості, незламності духу та беззаперечній вірі у перемогу справедливості над нашою Батьківщиною запанує мирне небо, а в наші домівки прийде радість, злагода та впевненість у завтрашньому дні!
 

Тиждень дитячого читання

У Костянтинівській бібліотеці  пройшов  тиждень дитячого читання. Він розпочався книжковою виставкою «Нам книжка відкриває всі світи». Упродовж тижня  учні здійснили віртуальну подорож «Дивовижні факти про книги», стали учасниками бібліодесанту «Якщо ви не читаєте, то ми йдемо до вас». Завершенням тижня стала виставка - бенефіс   «Читай як я – читай краще мене».

 

З    1 по 31 жовтня 2019 року в шкільній бібліотеці Костянтинівської ЗОШ І-ІІ ст.  пройшов місячник шкільних бібліотек - під гаслом "Шкільна бібліотека - за здоровий спосіб життя" . Тому всі заходи були спрямовані на  популяризацію літератури про здоров'я  та здоровий спосіб життя, на профілактику шкідливих звичок, попередження  різноманітних захворювань із залученням спеціаліста , інформацію про раціональне харчування та дотримання правил гігієни.